SQP20AJB-6R8
Mfr.Part #
SQP20AJB-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Resistance :
6.8Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-6R8
6.8Ohm, 20W, Wirewound,