SQP20AJB-6R2
Mfr.Part #
SQP20AJB-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.2Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-6R2
6.2Ohm, 20W, Wirewound,