SQP20AJB-6K8
Mfr.Part #
SQP20AJB-6K8
Description
RES 6.8K OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
6.8kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-6K8
6.8kOhm, 20W, Metal Oxide Film,