SQP20AJB-6K2
Mfr.Part #
SQP20AJB-6K2
Description
RES 6.2K OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
6.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-6K2
6.2kOhm, 20W, Metal Oxide Film,