SQP20AJB-680R
Mfr.Part #
SQP20AJB-680R
Description
RES 680 OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
680Ohm
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-680R
680Ohm, 20W, Wirewound,