SQP20AJB-62R
Mfr.Part #
SQP20AJB-62R
Description
RES 62 OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Composition :
Wirewound
Resistance :
62Ohm
Datasheets
SQP20AJB-62R
62Ohm, 20W, Wirewound,