SQP20AJB-62K
Mfr.Part #
SQP20AJB-62K
Description
RES 62K OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
62kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-62K
62kOhm, 20W, Metal Oxide Film,