SQP20AJB-5R6
Mfr.Part #
SQP20AJB-5R6
Description
RES 5.6 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
20W
Resistance :
5.6Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-5R6
5.6Ohm, 20W, Wirewound,