SQP20AJB-5R1
Mfr.Part #
SQP20AJB-5R1
Description
RES 5.1 OHM 5% 20W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.1Ohm
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-5R1
5.1Ohm, 20W, Wirewound,