SQP20AJB-5K6
Mfr.Part #
SQP20AJB-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.6kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-5K6
5.6kOhm, 20W, Metal Oxide Film,