SQP20AJB-4K7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP20AJB-4K7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.7K OHM 5% 20W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
SQP
Power (Watts) :
20W
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
4.7kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-4K7
4.7kOhm, 20W, Metal Oxide Film,