SQP20AJB-47R
Mfr.Part #
SQP20AJB-47R
Description
RES 47 OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Power (Watts) :
20W
Composition :
Wirewound
Published :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
SQP20AJB-47R
47Ohm, 20W, Wirewound,