SQP20AJB-47K
Mfr.Part #
SQP20AJB-47K
Description
RES 47K OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
47kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-47K
47kOhm, 20W, Metal Oxide Film,