SQP20AJB-43K
Mfr.Part #
SQP20AJB-43K
Description
RES 43K OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
43kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-43K
43kOhm, 20W, Metal Oxide Film,