SQP20AJB-430R
Mfr.Part #
SQP20AJB-430R
Description
RES 430 OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
430Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-430R
430Ohm, 20W, Wirewound,