SQP20AJB-3R9
Mfr.Part #
SQP20AJB-3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
3.9Ohm
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-3R9
3.9Ohm, 20W, Wirewound,