SQP20AJB-3R3
Mfr.Part #
SQP20AJB-3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.3Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
SQP20AJB-3R3
3.3Ohm, 20W, Wirewound,