SQP20AJB-3K3
Mfr.Part #
SQP20AJB-3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
3.3kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-3K3
3.3kOhm, 20W, Metal Oxide Film,