SQP20AJB-3K
Mfr.Part #
SQP20AJB-3K
Description
RES 3K OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
3kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-3K
3kOhm, 20W, Metal Oxide Film,