SQP20AJB-39K
Mfr.Part #
SQP20AJB-39K
Description
RES 39K OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39kohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-39K
39kOhm, 20W, Metal Oxide Film,