SQP20AJB-36R
Mfr.Part #
SQP20AJB-36R
Description
RES 36 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
36Ohm
Datasheets
SQP20AJB-36R
36Ohm, 20W, Wirewound,