SQP20AJB-360R
Mfr.Part #
SQP20AJB-360R
Description
RES 360 OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
360Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-360R
360Ohm, 20W, Wirewound,