SQP20AJB-30K
Mfr.Part #
SQP20AJB-30K
Description
RES 30K OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
20W
Resistance :
30kOhm
Datasheets
SQP20AJB-30K
30kOhm, 20W, Metal Oxide Film,