SQP20AJB-2R
Mfr.Part #
SQP20AJB-2R
Description
RES 2 OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
2Ohm
Composition :
Wirewound
Datasheets
SQP20AJB-2R
2Ohm, 20W, Wirewound,