SQP20AJB-2K2
Mfr.Part #
SQP20AJB-2K2
Description
RES 2.2K OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
2.2kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
SQP20AJB-2K2
2.2kOhm, 20W, Metal Oxide Film,