SQP20AJB-2K
Mfr.Part #
SQP20AJB-2K
Description
RES 2K OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
2kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-2K
2kOhm, 20W, Metal Oxide Film,