SQP20AJB-27R
Mfr.Part #
SQP20AJB-27R
Description
RES 27 OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
27Ohm
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-27R
27Ohm, 20W, Wirewound,