SQP20AJB-270R
Mfr.Part #
SQP20AJB-270R
Description
RES 270 OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
270Ohm
Published :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
20W
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-270R
270Ohm, 20W, Wirewound,