SQP20AJB-24R
Mfr.Part #
SQP20AJB-24R
Description
RES 24 OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-24R
24Ohm, 20W, Wirewound,