SQP20AJB-240R
Mfr.Part #
SQP20AJB-240R
Description
RES 240 OHM 5% 20W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
240Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-240R
240Ohm, 20W, Wirewound,