SQP20AJB-22R
Mfr.Part #
SQP20AJB-22R
Description
RES 22 OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
22Ohm
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-22R
22Ohm, 20W, Wirewound,