SQP20AJB-20R
Mfr.Part #
SQP20AJB-20R
Description
RES 20 OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
20Ohm
Power (Watts) :
20W
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-20R
20Ohm, 20W, Wirewound,