SQP20AJB-1R6
Mfr.Part #
SQP20AJB-1R6
Description
RES 1.6 OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
1.6Ohm
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-1R6
1.6Ohm, 20W, Wirewound,