SQP20AJB-1R5
Mfr.Part #
SQP20AJB-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 20W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.5Ohm
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-1R5
1.5Ohm, 20W, Wirewound,