SQP20AJB-1R2
Mfr.Part #
SQP20AJB-1R2
Description
RES 1.2 OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
1.2Ohm
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-1R2
1.2Ohm, 20W, Wirewound,