SQP20AJB-1R
Mfr.Part #
SQP20AJB-1R
Description
RES 1 OHM 5% 20W AXIAL
Stock
67
In Stock :
67
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
1.3Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-1R
YAGEO SQP20AJB-1R
1.3Ohm, 20W, Wirewound,