SQP20AJB-1K8
Mfr.Part #
SQP20AJB-1K8
Description
RES 1.8K OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
1.8kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-1K8
1.8kOhm, 20W, Metal Oxide Film,