SQP20AJB-1K6
Mfr.Part #
SQP20AJB-1K6
Description
RES 1.6K OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
1.6kOhm
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-1K6
1.6kOhm, 20W, Metal Oxide Film,