SQP20AJB-1K2
Mfr.Part #
SQP20AJB-1K2
Description
RES 1.2K OHM 5% 20W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Bulk
Published :
Power (Watts) :
20W
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
1.2kOhm
Datasheets
SQP20AJB-1K2
1.2kOhm, 20W, Metal Oxide Film,