SQP20AJB-1K1
Mfr.Part #
SQP20AJB-1K1
Description
RES 1.1K OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
1.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Datasheets
SQP20AJB-1K1
1.1kOhm, 20W,