SQP20AJB-1K
Mfr.Part #
SQP20AJB-1K
Description
RES 1K OHM 5% 20W AXIAL
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
20W
Resistance :
1kOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-1K
1kOhm, 20W, Wirewound,