SQP20AJB-18K
Mfr.Part #
SQP20AJB-18K
Description
RES 18K OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
18kOhm
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-18K
18kOhm, 20W, Metal Oxide Film,