SQP20AJB-12K
Mfr.Part #
SQP20AJB-12K
Description
RES 12K OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
12kOhm
Datasheets
SQP20AJB-12K
12kOhm, 20W, Metal Oxide Film,