SQP20AJB-10K
Mfr.Part #
SQP20AJB-10K
Description
RES 10K OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
10kOhm
Series :
SQP
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-10K
10kOhm, 20W, Metal Oxide Film,