SQP20AJB-0R91
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R91
Description
RES 0.91 OHM 5% 20W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
20W
Resistance :
910mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-0R91
910mOhm, 20W, Wirewound,