SQP20AJB-0R82
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
820MOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-0R82
820mOhm, 20W, Wirewound,