SQP20AJB-0R75
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R75
Description
RES 0.75 OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
750mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-0R75
750mOhm, 20W, Wirewound,