SQP20AJB-0R68
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R68
Description
RES 0.68 OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
680mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP20AJB-0R68
680mOhm, 20W, Wirewound,