SQP20AJB-0R39
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R39
Description
RES 0.39 OHM 5% 20W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
390mOhm
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
SQP20AJB-0R39
390mOhm, 20W, Wirewound,