SQP20AJB-0R36
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R36
Description
RES 0.36 OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
360mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP20AJB-0R36
360mOhm, 20W, Wirewound,